CAT
Reunit
dijous dia 3 de setembre a Can Gelabert, el jurat del 42è Certamen d’Arts
Plàstiques i Visuals Vila de Binissalem
format per María Abando (Directora de l’Escola d’Art i Superior de
Disseny de les Illes Balears), Imma Alonso (pintora i docent d’Arts
Plàstiques), Tonina
Cerdà (responsable de Programes Públics i Educació del MACBA), Karen Müller
(tècnica d’Arts Visuals de l’IEB) i Miquel Planas (Catedràtic d’escultura de la Universitat de Barcelona), ha
decidir seleccionar les obres (número i artista):
1 Carlos
Danús
3 Antonia
Martínez Aguilera
5 Lola
Fernández Corral
6 Curro
Viera
13 Gracia de
Juan
16 Beatriz
Polo
17 Toni
Salom
19 Margalida
Rotger
21 Jacques
Salomon
29 Leticia
María
36 Omar
Calama
37 Silvia
Prió
40 Miquel
Julià
41 Fabian
Schalekamp
45 Bartolomé
Payeras
El nom dels/de
les guanyadors/es del Certamen es donarà a conèixer en l’acte d’entrega dels
premis, que es durà a terme dia 11 de setembre a Can Gelabert a partir de les
20 hores, moment en què s’inaugurarà l’exposició amb les obres seleccionades
pel jurat. Aquesta exposició es podrà visitar fins dia 31 d’octubre, de dilluns
a divendres de 15:30 a 21 hores i dissabtes de 10 a 13 hores.
Des del
Casal de Cultura Can Gelabert i l’Ajuntament de Binissalem volem agrair la
vostra participació en el certamen, i recordar-vos que les obres no seleccionades
es podran recollir al Casal entre els dies 1 a 10 d’octubre (ambdós inclosos),
de dilluns a divendres de 16 a 21 hores i dissabtes de 10 a 13 hores.
CAST
Reunido el
jueves día 3 de septiembre en Can Gelabert, el jurado del 42è Certamen d’Arts
Plàstiques i Visuals Vila de Binissalem
formado por María Abando (Directora de la Escola d’Art i Superior de Disseny de
les Illes Balears), Imma Alonso (pintora y docente de Artes Plásticas), Tonina
Cerdà (responsable de Programas Públicos y Educación del MACBA), Karen Müller
(técnica de Artes Visuales del IEB) y Miquel Planas (Catedrático de Escultura de la Universitat de Barcelona), ha
decidido seleccionar las obras (número y artista):
1 Carlos Danús
3 Antonia
Martínez Aguilera
5 Lola
Fernández Corral
6 Curro Viera
13 Gracia de
Juan
16 Beatriz Polo
17 Toni Salom
19 Margalida
Rotger
21 Jacques
Salomon
29 Leticia
María
36 Omar Calama
37 Silvia Prió
40 Miquel Julià
41 Fabian
Schalekamp
45 Bartolomé
Payeras
El nombre de
los/as ganadores/as del Certamen se hará público en el acto de entrega de los
premios, que se llevará a cabo el día 11 de septiembre en Can Gelabert a partir
de les 20 horas, momento en que se inaugurará la exposición con las obras seleccionadas
por el jurado. Esta exposición se podrá visitar hasta día 31 de octubre, de
lunes a viernes de 15:30 a 21 horas y
sábados de 10 a 13 horas.
Desde el Casal
de Cultura Can Gelabert y el Ayuntamiento de Binissalem queremos agradecer vuestra participación en el
Certàmen, así como recordaros que las obras no seleccionadas se podrán recoger
en el Casal entre los días 1 y 10 de octubre
(ambos incluidos), de lunes a viernes de 16 a 21 horas y sábados de 10 a 13
horas.